Разположен в пустинята, космодрума ще се използва, както за комерсиални цели, така и за космически туризъм. Главната квартира на компанията на Richard Branson, Virgin Galactic, ще се намира в същата сграда.
Целта на сградата е да има възможно най-малко вреда за околната среда. Формата й, която се слива с обкръжаващата я пустиня, наподобява на дюна, като така използва термалната маса на земята и по този начин, освен че изолира сградата от суровият климат на пустинята, също така и захваща западните ветрове и ги използва за вентилация. За осветление се използва естествената светлина, която влиза през фасадата, през която пък се вижда и самата писта на космодрума.
При построяването ще бъдат използвани местни материали и технологии, които ще я направят, както по-евтина, така и с по-малко вреда за околната среда заради по-бързия транспорт до мястото. Ще бъдат използвани и слънчеви панели и пречистватели за водата. Сградата също така предлага и баланс между достъпност и изолираност. Помещенията за астронавтите и помещенията за посетителите са напълно интегрирани, за да предизвикат чувството за космически пътувания, а контролните зали се виждат, но са достъпни само за персонала.
Астронавтите и посетителите влизат в космодрума през дълга галерия, врязана в земята, а на стените й са изложени историята на региона и историята на космическите полети. Галерията след това продължава до суперхангара, където се помещава космическия кораб и стаята за симулации и достига до терминалната сграда.
archzine.com
Търсене на имот